PénzKovász
Szemlélet

Szemlélet

Biztos vagyok benne, hogy mindannyiunknak van kenyérhez fűződő élménye. Egy gyermeki mosoly, ahogy a frissensült pékárut visszük haza örömteli várakozással (lopva a sarkát már megrágva) vagy éppen egy szülői intelem, hogy előbb a tegnapit kell megenni, ezáltal mindig kimaradt a frissen elfogyasztás élvezete. Vagy egy nagyszülő emléke, aki a késsel keresztet rajzolt a kenyér aljára, mielőtt megszelte. Netán a legutóbbi borozgatás mellet előkerülő hagymás zsíros kenyér illata…

Abban is biztos vagyok, hogy mindenki hozott otthonról pénzügyi tanácsokat. “Piszkos anyagiak… Könnyen jött, könnyen megy! A takarékoskodás a szegényeknek való! Sok pénze annak van, aki lopta… Sok kicsi sokra megy!”

Hogy függ össze a pénzügyi kultúránk a mindennapi kenyerünkkel?

A kenyér lelke a kovász. A pénzügyek alapja a tudatosság. Mind a kettőhöz türelem, tanulás és tapasztalat szükséges. Az eredmény pedig hosszabb és egészségesebb élet lehet.

A kovász embereket, generációkat köt össze. Látszólag csak víz és liszt,  de valójában egy élő anyag, amely fizikailag is megőrzi az emlékeket, a kultúrákat. Figyelmet követel, de meghálálja a ráfordított időt.

A pénz “keresése” és felhasználása végképp ott van a mindennapi életünkben. De a pénzügyi lépéseink, mintául (lehet követendő és elijesztő) szolgálnak a következő generációnak. Hatással vannak a saját és szeretteink életminőségére. Nagyon nagy változásokat élhetünk meg pénzünk mennyiségének hullámzásával. 

Kiszolgáltatottság. Vagyonosodás. Minőség. Áldozat. Váratlan helyzet. Felkészülés. Félelem. Magabiztosság. Kockázat. Ár. Érték. Örökség. Biztonság. Élmény.

Fogalmak, amiket keresünk vagy éppen kerülünk…

Hogyan tudunk jobb döntéseket hozni?

Milyen kihívásokra lehet felkészülni?

Milyen eszközeink vannak?

Csak néhány kérdés, amikkel 2007 éve foglalkozom, mint független pénzügyi tanácsadó. Vállalom, nem beszélek és nem írok röviden. Viszont nem is 5 perces instant megoldásokkal tesszük rendbe 20-30 év vagy több generáció pénzügyi kérdését. Azon dolgozom, hogy az anyagi biztonság olyan természetes legyen az ügyfeleimnél, mint a kenyér. Lehetőleg egészséges verzióban 🙂

Tisztelettel,
Nagy Zoltán